Zabieg z noclegiem w Dentica Bieleccy

Choroby przyzębia – parodontoza

Najczęstsze objawy to krwawienie dziąseł podczas szczotkowania, zaczerwienione i/lub obrzęknięte dziąsła. Na zmiany chorobowe wskazywać może również nieprzyjemny zapach z ust.
Główną przyczyną powstania chorób przyzębia jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. Toksyny wytwarzane przez bakterie płytki powodują przewlekłą obronną odpowiedż układu odpornościowego, dochodzi do rozwoju stanu zapalnego, którego skutkiem jest niszczenie tkanek wokół zęba.
Niezależnie od postaci choroby i jej zaawansowania, w całym procesie leczenia bardzo ważna jest właściwa higiena jamy ustnej. Leczenie rozpoczynamy więc od indywidualnego instruktażu, podczas którego uczymy odpowiednich technik szczotkowania, doradzamy w wyborze przyborów i środków do higieny jamy ustnej. W kolejnym etapie leczenia wykonujemy zabiegi, których zadaniem jest zlikwidowanie stanu zapalnego i zagojenie ran w dziąsłach. Są to m.in. oczyszczenie zębów (scaling) i kieszonek przyzębnej (kiretaż). Zabiegi te wykonywane są oczywiście w znieczuleniu miejscowym.
Skutkiem chorób przyzębia często jest recesja dziąsła, czyli obnażenie korzenia zęba, co prowadzi do zwiększonej wrażliwości zęba na bodźce. Recesję dziąsła można wyleczyć z zastosowaniem sterowanej regeneracji tkanek i przeszczepu błony śluzowej.
Choroby przyzębia, podobnie jak każde inne schorzenia, należy leczyć, gdyż są dysfunkcyjne dla organizmu. Nieleczone choroby przyzębia powodują rozchwianie zębów, co prowadzi ostatecznie do ich utraty. Krwawiące dziąsła są również przyczyną nieświeżego oddechu.

 

Implanty stomatologiczne

Implant dentystyczny to śruba tytanowa, doskonale tolerowana przez organizm ludzki. Trwale zrasta się z kością, zastępując utracony korzeń zęba i służy jako podpora dla przyszłej odbudowy protetycznej.
Zabieg implantacji (wszczepienia implantu) polega na wprowadzeniu niewielkiej śruby tytanowej do kości w miejscu po utraconym zębie, a następnie wykonaniu korony porcelanowej lub mostu. Większość zabiegów wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, takim samym jak przy ekstrakcji.
Przeciwwskazania do leczenia implantami można podzielić na ogólnomedyczne oraz anatomiczne. Nie wykonuje się implantacji u osób schorowanych, nieutrzymujących właściwej higieny, nałogowych palaczy, osób upośledzonych. Anatomiczne przeciwwskazania wynikają z braku odpowiedniej ilości tkanki kostnej, zbyt bliskiego położenia takich struktur anatomicznych jak nerw zębodołowy, schodząca nisko zatoka szczękowa, zbyt wąski wyrostek zębodołowy itp. Te przeciwwskazania mogą mieć jednak charakter przejściowy ponieważ wykonuje się zabiegi przedimplantacyjne, które korygują te niekorzystne warunki miejscowe.
Sam zabieg trwa około godziny, po wprowadzeniu implantu zaszywa się go lub wykonuje koronę-most tymczasowy na okres 3-4 miesięcy. W tym okresie następuje integracja kości z implantem w rezultacie czego można dokonać zamiany tymczasowych uzupełnień na wysoce estetyczne korony lub mosty ceramiczne.
  • przywracają funkcje i komfort własnych zębów
  • eliminują dolegliwości związane z tradycyjnym leczeniem
  • nie wymagają piłowania sąsiednich, zdrowych zębów
  • mocno i pewnie utrzymują protezę zębową, co pozwala uniknąć pokrywania podniebienia masą akrylową, a tym samym zwiększa komfort mówienia i odczuwania smaku
  • są doskonale dopasowane do łuku zębowego
  • chronią przed zanikiem kości, dzięki czemu możliwe jest zachowanie naturalnego kształtu dziąseł i estetycznego wyglądu twarzy

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest bezpieczne, ale musi być przeprowadzone fachowo przez stomatologa. Stosowane dziś preparaty wybielające są łagodniejsze dla zębów niż na przykład kwasy zawarte w sokach owocowych, które pijemy na co dzień! Zawierają silne stężenie nadtlenku wodoru (około 35%) oraz składniki zwiększające efekty zabiegu i jednocześnie zmniejszające nadwrażliwość zębów. Składniki te nie uszkadzają szkliwa oraz nie powodują zmian w strukturze zębów, ale przed ich działaniem konieczne jest zabezpieczenie dziąseł i błony śluzowej, za pomocą płynnej żywicy (tzw. koferdam).
Jest to jednorazowy zabieg, który polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel wybielający pod wpływem światła z akceleratora Beyond Polus zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. To powoduje błyskawiczny efekt utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta!
System BEYOND daje rezultaty każdemu, kto by chciał wybielić zęby. Przede wszystkim dotyczy to osób, których zęby zostały przebarwione tetracykliną, poplamione fluorem czy zżółknięte na skutek stosowania leków.
Przeprowadzone testy potwierdzają, że po zastosowaniu wybielania Beyond zęby stają się bielsze od 5 do 14 odcieni (według skali VITA). Rezultaty zależne są od tego, jak bardzo ciemne były przebarwienia. Jednak gwarantowanym ostatecznym rezultatem będą białe, lśniące zęby.
Zależne jest od indywidualnych predyspozycji oraz sposobu odżywiania się, jednak efekt zwykle utrzymuje się przez 2 lata.
Ta technika wybiela zęby natychmiastowo, bez żadnych efektów ubocznych. Nie uszkadza zębów i daje najlepszy możliwy rezultat.
Technologia zimnego światła Beyond jest całkowicie bezpieczna. Zimne światło stosowane w systemie nie powoduje podrażnienia nerwów. Natomiast środek wybielający jest oparty na składnikach wodnych i nie uszkadza ani zębów, ani szkliwa.
Przez przynajmniej 48 godzin po zabiegu należy zachować białą dietę. Ten okres nazywany jest „białymi dniami”. Należy zaprzestać palenia papierosów, picia kawy, herbaty, coli, czerwonego wina i innych „kolorowych” napojów oraz pokarmów. Aby utrzymać biel, zaleca się szczególnie mycie zębów pastą wybielającą Beyond Pearl White.